Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bulut; Kosgeb Desteklerinden Faydalanın

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, KOTO öncülüğünde bir ilki gerçekleştirerek sigorta acentelerinin KOSGEB desteklerinden faydalanmasının önünü açtıklarını ifade ede…

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, KOTO öncülüğünde bir ilki gerçekleştirerek sigorta acentelerinin KOSGEB desteklerinden faydalanmasının önünü açtıklarını ifade ederek sigortacılara çağrıda bulundu; “Sektörün geleceği ve büyümesi için KOSGEB desteklerinden faydalanın”

İLGİ YOĞUN OLDU

Kocaeli Ticaret Odası, 22. Meslek Grubu’nda yer alan Oda üyesi sigorta acentelerini KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirmek ve üst düzeyde faydalanmalarını sağlamak amacıyla Sigorta Sektör Toplantısı düzenledi. Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un, Meclis Üyeleri Nazan Topdemir Bülbül, Medet Aydın, Komite Başkan Yardımcısı Nurgül Moldur ve komite üyeleriyle birlikte ev sahipliği yaptığı toplantıya, Kocaeli Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı (KOSAD) Bülent Yılmaz ile çok sayıda sigorta sektörü temsilcisi katıldı.

‘İŞBİRLİĞİ-GÜÇBİRLİĞİ PROJESİ’

Toplantı, KOSGEB Kocaeli İl Müdürü İbrahim Ustaömer’in, sigorta sektörüne de hitap eden ve birleşerek büyümelerini sağlayan ‘İşbirliği-Güçbirliği’ isimli destek programı sunumuyla başladı. “Tek başınıza büyümekte zorlanıyor, işbirliğine mi ihtiyaç duyuyorsunuz. KOSGEB sizleri, 2 milyon TL geri ödemesiz, 3 milyon TL geri ödemeli toplam 5 milyon TL’ye kadar destekliyor” sözleriyle sunumuna başlayan Ustaömer, “KOBİ’lerin işbirliği-güçbirliği anlayışıyla bir araya gelerek; ortak tedarik, ortak tasarım, ortak pazarlama, ortak laboratuar, ortak imalat, ortak hizmet sunumu ve benzeri konular ile Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji alanlarında hazırlayacakları projeleri destekliyoruz. En az 5 işletmenin bir araya gelmesi şartının yer aldığı projenin orta-yüksek ve yüksek teknoloji alanlarında gerçekleştirilecek olması durumunda ise en az 3 işletmenin bir araya gelmesi yeterlidir. Biz KOSGEB olarak, firmalarımızın birleşerek büyümesi adına gereken tüm desteği vermeye hazırız” dedi.

BAŞKAN BULUT’TAN ÇAĞRI

Sigorta şirketlerinin ilgiyle takip ettiği programın sonunda sigorta acentelerine hitap eden Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Kocaeli Ticaret Odamızın da yer aldığı ortak bir girişimle geçtiğimiz yıl sigorta sektörünün KOSGEB desteklerinden faydalanmasının önü açıldı. Ülkemiz genelinde tüm sektörün kenetlenerek elde ettiği bu başarı hepimiz için önemli bir kazanımdır. Sigorta acenteleri olarak artık büyümeliyiz. Büyürken mantıklı hesaplamalar yapmalı, devletin destek kurumlarını aktif kullanmalıyız. Kocaeli Ticaret Odası olarak destek arayışlarında sizlere kılavuzluk etmek için önemli bir birim kurduk. KOTO Destek Ofisi. Arkadaşlarımız bu konuda çok yetkin ve donanımlılar. Odamız Destek Ofisine başvurarak, işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Sektörün geleceği ve büyümesi için KOSGEB desteklerinden faydalanın. Firmalarımızı, başta KOSGEB olmak üzere devlet desteklerinden daha fazla yararlandırmak için başlattığımız toplantılar, ilgili tüm sektörlerle devam edecek” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *