Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bilnet Eğitim Sistemindeki Değişiklikleri Velilerle Paylaştı

2019-2020 öğretim dönemi için lisesine öğrenci kabul edecek Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesindeki sınava öğrenciler akın etti İlimize kazandırılan Bilnet Okulları’nın lise …

2019-2020 öğretim dönemi için lisesine öğrenci kabul edecek Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesindeki sınava öğrenciler akın etti.

İlimize kazandırılan Bilnet Okulları’nın lise kampüsü için geçtiğimiz haftalarda sınav yapılmıştı. Düzenlenen ‘Lise Giriş ve Bursluluk Sınavı’na 2 bin 700 öğrenci katıldı. Sınavda başarılı olan öğrencilere gelecek yıl kayıtlarında özel avantajlar sunulacak. İlk kez düzenlenmesine rağmen sınava katılımın yoğun olmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, “Ortaokul ve lise seviyelerinde olmak üzere bu yıl yapılan iki ayrı sınava 5 binin üzerinden öğrencinin katıldı” dedi.

2 BİN 70 ÖĞRENCİ KATILDI

İzmit Tepeköy Mahallesi’nde bulunan en yeni eğitim merkezlerinden Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesinde hafta sonu düzenlenen ve ÖSYM’nin sınav kurallarının aynen geçerli olduğu ‘Lise Giriş ve Bursluluk Sınavı’na 2 bin 700 öğrenci müracaat etti. Anaokulundan Fen ve Anadolu Lisesine kadar 58 derslikten oluşan ve bin 400 öğrenci kapasiteli yerleşkede 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan sınav yoğun talep nedeniyle farklı oturumlarda yapıldı. Sınavlarda 85 öğretmen ve 20 personel görev yaparken sınav için öğrencilerle birlikte okula gelen velilere eğitim sistemindeki son değişiklikler ve okul hakkında konferans salonunda detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

‘MEMNUN OLDUK’

Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, öğrencilerin yoğun ilgisinin kendisini memnun ettiğini belirterek “Büyük bir ilgiyle karşılaştık. Bu ilgi bizleri yaptığımız işte daha çok motive ediyor, gençlerimize karşı sorumluluklarımızı artırıyor. Sınava katılan bütün öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Korkmaz, öğrencilerini yalnızca akademik alanda değil; müzik, sanat ve spor alanlarında da en iyi şekilde yetiştirmeyi hedeflediklerini ve bu konuda çok deneyimli ve alanlarında uzman öğretmen kadrosuna sahip olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *