Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Başkan Özlü’den Atalarımıza Vefa

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, sürdürülebilir turizm anlayışla Başiskele’nin doğal güzellikleri yanı sıra kentin tarihini de gün yüzüne çıkarıyor. Başkan M. Yasin …

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, sürdürülebilir turizm anlayışla Başiskele’nin doğal güzellikleri yanı sıra kentin tarihini de gün yüzüne çıkarıyor.

Başkan M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde yer alan “Tarih Yolu Projesi” ile Başiskele’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yerli ve yabancı turistlere tanıtmayı hedefleyen Başiskele Belediyesi, bu projeyle ilgili çalışmalarına devam ediyor.  Bu kapsamda Başkan Özlü’nün talimatıyla harekete geçen Park ve Bahçeler Müdürlüğü “Damlar Şehitliği Anıt Mezar Projesi”ni hayata geçiriyor.

İLÇENİN TANITIMINA VESİLE OLACAK

Birinci Dünya Savaşı sırasında Damlar Mevkii’nde Ermeni Çeteleri’ne karşı kahramanca mücadele ettikten sonra şehit düşen Kaptan Hüseyin Reis ve ailesi için “Damlar Şehitliği Anıt Mezar Projesi” hazırlandı. Proje ile ilgili yetkili ekibinden bilgiler alan Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, anıt mezarın yapılacağı yerde incelemelerde bulundu. Düşmana karşı her biri bir kahraman gibi mücadele eden, fedakâr ve cefakâr atalarımıza bir vefa örneği gösteren Başkan Özlü, ayrıca ilçenin yerel ve ulusal bazda tanıtımı için lanse ettiği Tarih Yolu Projesi’nin ilk ayağı bu anıt mezar ile başlayacak.

BAŞKAN ÖZLÜ: ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRASINI YAŞATACAĞIZ

Belediye Başkanı M. Yasin Özlü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Aziz Türk Milletimizin istiklali ve istikbali için Allah yolunda gözlerini kırpmadan canlarını feda eden atalarımızın aziz hatıralarını yaşatmak için bizler vefamızı göstermeliyiz. Milli Mücadelede ilçemizde yaşanan kahramanlıkları gençlerimize ve çocuklarımıza aktarmak, atalarımıza olan vefa borcumuzu yerine getirmek için buraya bir anıt mezar inşa edeceğiz. Tarih Yolu projemizin ilk ayağını da oluşturacak olan bu yapıyı çok kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın ziyaretine açacağız. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor olacağız.” dedi.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *