Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Başaran’dan Yenikent’e Ziyaret

Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Reyhan Başaran, Derince’nin Yenikent Mahallesini ziyaret etti. İŞ İMKANLARINI ARTTIRACAĞIZ Büyükşehir Belediyesi Bağımsız…

Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Reyhan Başaran, Derince’nin Yenikent Mahallesini ziyaret etti.

İŞ İMKANLARINI ARTTIRACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Reyhan Başaran, Derince’nin Yenikent Mahallesini ziyaret etti. Ziyarette Başaran’a Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Arzu Erkan ve partililer eşlik etti. Evlerin kapısını çalan, esnafla tokalaşan ve kahvehaneleri dolaşan Başaran, vatandaşa yerel yönetim anlayışını anlattı. Ev ziyaretleri esnasında Başaran'ın kapısını çaldığı bir kadın, Başaran'ı görünce hemen “Kazandığınızda kızımı işe alırsanız oyum size” dedi. Belediyelerde işini en iyi yapanların çalışacağını söyleyen Başaran, “Biz geldiğimizde kimseye torpil yapmayacağız, herkesin işi olacak ve çalışacak. Kimseyi bize oy verdi diye işe alıp, kimseyi de bize oy vermedi diye işten çıkarmayacağız. Belediyelerde işini en iyi yapanlar çalışacak, iş imkanını arttıracağız” ifadelerini kullandı.

SUSMAYALIM

Esnaf ve kahve gezilerinin ardından iki işçi evine ziyarette bulunan Başaran, burada emekçi ailelerle sohbet etti. “Artık eskisi gibi bağıra çağıra, binlerce insanla yapılan çalışmalar kalmadı. Zaten bizim kapımızı çalan yok, onlara hoş gelmiyoruz belki de” diyen bir işçi, insanların makarnaya muhtaç olduğunu söyleyerek, “Gösterişe gerek yok, önemli olan verilecek olan hizmet bence. İnsanlar makarnaya muhtaç, asgari ücretle geçinemeyenler var ama bile bile gidip bizi yönetenleri seçiyoruz. Her şeye rağmen biz doğruları söylemekten vazgeçmemeliyiz, bir kenara çekilip susmamalıyız” diye belirtti.

ÜLKEDE SAVAŞ MI ÇIKTI

Derince'de 'Millet Bahçesi hayırlı olsun' yazılı pankartlara da değinen işçi, “Bangır bangır reklamlarını yapıyorlar ama İsmetpaşa Stadını yeni yıktınız, daha ortada bir şey yok. Neyin reklamını yapıyorsunuz” diye konuştu. 2002'den bu yana ilk defa hatırı sayılır zam aldıklarını söyleyen Otomotiv işçisi ise, “Tam nefes alacağız derken ekonomik kriz mutluluğumuzu boğazımızda bıraktı. AK Parti'ye körü körüne bağlı olmayan, sadece oy vermiş kişiler ve milliyetçi düşünen kesimler sorgulamaya başladı fabrikada. 'Oy vermeyeceğiz' diyenler var ama bu sandığa ne kadar yansır bilemiyoruz. Beka, beka deyip duruyorlar. Ne sanıyorlar, biz Uganda'da yaşıyoruz da ülkede savaş çıktı haberimiz mi olmadı” şeklinde konuştu.

MÜCADELE ETMELİYİZ

İşçilerin ekonomik kriz ile daha zor şartlar altında geçinmeye zorlandığını söyleyen Başaran, “Çok kötü, zor, yaşanılmaz örneklerle karşılaşıyoruz. Emekçiler gerçekten zor durumda. Kriz git gide daha da kötüye gidiyor ama birileri bunun böyle olmadığını söylüyor, beka diyor, dış güçler diyor. Biz bunun böyle olmadığını çok iyi biliyoruz. Birileri pırlantaya, kürke vergi ödemezken ben neden en temel ihtiyaçlarıma çok yüksek vergiler ödeyeyim. Neden iki katı faturalar ödeyeyim, neden patronlara sınırsız teşvikler veriyorsun da emekçiye gelince yok diyorsun. Cumhurbaşkanı kararıyla ham kürkte vergi oranı sıfırlandı, patronlar yükünden kurtulmaya çalışırken emekçiler krizin yükünü kabul etmemeli ve bu noktada birleşerek mücadele etmeliyiz” ifadelerini kullandı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *