Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Baran; Muhalefete Teşekkür Etti

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, hizmette bulunduğu 5 yılı körfez halkıyla paylaştı. Muhalefete teşekkür eden Baran; Onların desteğiyle %85 projelerimiz hiç takılmadan m…

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, hizmette bulunduğu 5 yılı körfez halkıyla paylaştı. Muhalefete teşekkür eden Baran; Onların desteğiyle %85 projelerimiz hiç takılmadan meclisten geçti ve Körfez halkına en yararlı hizmetleri yaptık dedi.

Baran; Yaklaşık 500 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek “Körfez; Kampüsü’ne kavuştu, Kalesi’ne kavuştu, spor akademilerine kavuştu. Körfez, dönemimizde olduğu gibi, bundan sonra ki süreçte de ilkleri yaşan bir ilçe olacak” dedi.

BARAN; KÖRFEZ’İ SATIYOR DEDİLER

Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan İsmail Baran; eğitimden spora, tarihi yapıların restorasyonundan Körfez’de sosyal hayatı güçlendirecek projelere, sosyal belediyecilikten, tamamı kendi öz kaynaklarıyla yapılan yatırımlara kadar birçok konuda bilgiler aktardı. Geniş katılımın olduğu programda Başkan Baran hakkında “Baran Körfez’i Satıyor” şeklinde yapılan haberlere de yanıt verdi.

HELALLİK İSTEDİ

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran görevde bulunduğu 5 yıllık süreçte hayata geçirdikleri projeleri anlatarak Körfe halkından helallik istedi.  Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, belediye meclis üyesi adayları, oda temsilcileri, STK yöneticileri, muhtarlar, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. 

“ÇOK GÜÇLÜ HİZMETLER YAPILDI”

Programda ilk olarak söz alan AK Parti’nin Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, “Başkanımız 5 yılda çok önemli hizmetlere imza attı. Bundan dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum. Ondan önceki Yunus Pehlivan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’ndan Allah razı olsun. AK Parti dönemindeki hizmetlerin başka özelliği var. Çok güçlü hizmetler yapıldı. Ülkemiz ekonomik olarak 3 kat daha fazla büyüdü bunlarda genelde ve yerelde millete hizmet olarak döndü” dedi.

“İSTİKRAR SÜRSÜN TÜRKİYE BÜYÜSÜN”

“31 Mart’ta çok önemli bir seçimi yaşayacağız” diyen Söğüt konuşmasını, “Bizler Cumhur İttifakı olarak  kalan 28 günü verimli bir şekilde geçirerek 4. Kez Körfez’in hizmet anahtarını alacağız. İsmail Baran başkanımızdan aldığımız bayrağı daha yukarılara taşımak adına elimizden geleni yapacağız. 16 yıldır istikrar sürsün Türkiye Büyüsün anlaşıyı vardır. Ya bu devam edecek yada ülkemiz belirsizliğe doğru yol alacak. Cumhur İttifakı sandıktan zaferle çıkacaktır. 6 Mart’ta ben de önümüzdeki 5 yılda neler yapacağım bunları paylaşacağım” ifadeleriyle sonlandırdı.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAPACAĞIZ”

Söğüt’ün ardından söz alan AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, “Biz sevdası Türkiye olan bir topluluğuz biz. AK Parti yalnız bir parti değildir. Medeniyetimizin 21. Yüzyıldaki temsilcisidir. Bizim için mevki makam önemli değildir. Derdimiz millet. Eğer biz bir dava hareketi olmasaydık 5 yıldır Körfez’e hizmetkarlık yapan ve bu dönemde aday olmayan başkanımız burada olmazdı. Körfez’e birçok güzel çalışmalar yaptık. Kocaeli’nin tüm altyapısı ve üstyapısı bitirildi. Biz bu saatten sonra belki ihmal ettik gönül belediyeciliği yapacağız. Türkiye’nin en büyük sorunu ana muhalefet sorunudur. AK Parti gitsin de ne olursa olsun mantığı doğru değildir. Siz bir yerelde kendinize hizmetkar seçeceksiniz” dedi.

“TUTMADIĞIMIZ SÖZÜMÜZ OLMADI”

Körfez’de 5 yılda hayata geçirilen hizmetlerin yer aldığı video gösterimi sonrasında kürsüye gelen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, slayt eşliğinde yapılanları aktardı. Baran, “Göreve geldiğimiz gün üzerinden tam 5 yıl geçti. Zaman su gibi akıp geçiyor. Körfez’de İnsan odaklı hizmet anlayışıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Her yıl ‘hesap veren bir belediye’ olarak sizlerin karşısına geçeceğimizi ve hesap vereceğimizi söyledik. Sözümüzü de tuttuk. Hayata geçirdiğimiz projeler sadece benim ve ekibimin değil, aziz milletimizin başarısıdır. Körfez Kampüsüne kavuşacak, kalesine kavuşacak, eğitimde marka kent olacak dedik. Çok şükür geldiğimiz noktada tutmadığımız bir sözümüz olmadı” ifadelerini kullandı. Başkan Baran, “31 Mart 2019 tarihinde yerel seçimlerin yapılmasından sonra hizmet bayrağını, yol arkadaşımız Şener kardeşimize devredeceğiz. Bu bir hizmet yarışı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kimi hangi göreve layık görürse, o kardeşimizin arkasından yürümek bizim için şereftir, onurdur. Ben inanıyorum ki; Cumhur İttifakı Körfez’de sandıklardan zaferle çıkacak. Körfez Belediye Başkan Adayımız Şener Söğüt’e çıkmış olduğu bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Allah mahcup etmesin” şeklinde konuştu.

İDDİALARA YANIT VERDİ

Başkan Baran kendisine yönelik “Baran Körfez’i satıyor” yönünde yapılan haberlere, “ Benim görevde olduğum dönemde, 600 dönüm yer kazandırdık. 70 dönüm alanı kamulaştırdık. Birçok alanı belediye mülkiyetine kazandırdık. Sattığımız yer toplam 80 dönüm. Aldığımızda 70 milyon olan bütçeyi 245 milyon liraya çıkardık. Nüfusa göre en çok yatırım yapan belediyeyiz” ifadeleriyle yanıt verdi.   “Kıymetli yol arkadaşlarımızla birlikte, gece gündüz demeden aşk ile çalıştık” diyen Baran, “5 yıllık görev süremizi tamamladığımız bu dönemde Körfez’de 500 milyon liralık hayata geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Beyannamede yer alan projelerin yüzde 90’ını tamamladık. Yüzde 10’luk kısım ise diğer kurumlarla birlikte yürüttüğümüz çalışmalar. Fakat beyannamede 150 milyon liralık yatırım sözümüz yer almasına rağmen, 350 milyon liralık fazladan yatırımı Körfez’e kazandırdık” dedi.

EĞİTİME 30 MİLYON LİRA

Eğitime yaptıkları yatırımları açıklayan Başkan Baran, “Körfezi ‘sanayi ve liman kenti’ dışında ilim kenti yapma noktasında da önemli çalışmalar yürüttük. Bu kapsamda sadece son 3 yılda 30 milyon liraya yakın destek verdik. 5. sınıf öğrencilerine 5 yılda 13 bin 700 adet bisiklet dağıttık.  Ayrıca Türkiye’de öğrencilere eğitime katkı payı veren tek belediyeyiz. Bu yıl da, 3 bin öğrencimize geri ödemesiz burs yardımında bulunarak, destek sağladık. 5 yılda toplam 15 bin 460 öğrencimize ve 11 milyon 760 bin TL eğitim yardımında bulunduk. Beni en çok mutlu eden projemiz de bu oldu” diye konuştu.   “Eski belediye binasının yerine inşa ettiğimiz ve 4 bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü ‘Körfez Kampüsü’nü tamamladık” diyen İsmail Baran, “ Bu yıl 2 bin 500 öğrenci eğitim görmeye başladı. Öğrencilerimiz hazırlık sınıfı kapsamında eğitime başladılar. Yılların hayali olan Körfez Kampüsümüzü 35 milyon liralık yatırımla hayata geçirdik. Körfez ilçemiz, 2023 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken, ilim kenti olma yolunda da önemli bir noktaya geldi” değerlendirmesinde bulundu.

TARİHE ÖNEM VERDİK

Tarih çalışmalarına dair de açıklamalarda bulunan Baran konuşmasında, “Türkiye’nin en büyük sanayi ilçesi olan Körfez’i tarihiyle de ön plana çıkardık. Göreve gelir gelmez; Hereke Kalesi, Kutluca Telgrafhanesi, Abdulaziz’in Av Köşkü, Taşköprü gibi birçok projeyi restore ederek tekrar Körfez’e kazandırma adına çalışma başlattık. Hereke Kalesi’nde çalışmaların yüzde 90’ı tamamlanırken, Taşköprü’de restorasyon çalışmaları tamamen bitti. Ayrıca değerli zatlara ait türbeleri de akım-onarımını yaparak, halkımızın hizmetine açtık” ifadelerini kullandı. Baran sözlerini, “‘Sosyal belediyecilik’ anlayışıyla hayata geçirdiğimiz ‘Hoş Geldin Bebek projesi’ ve ‘Hayırlı Tezkereler’ projesi dışında ilçemizdeki yaşlıları da unutmadık. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz ‘Hoş Geldin Bebek’ ekibimiz, yeni doğum yapan annelerin ve ailelerin evlerine konuk oldu. Ayrıca ilçedeki yaşlılara yönelik yapılan ziyaretlerimizde eksikliklerini giderdik, hal-hatırlarını sorduk. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen ‘Hayırlı Tezkereler’ projesi ile de askere gidecek genç kardeşlerimize de çeşitli hediyeler takdim ettik” ifadeleriyle sürdürdü. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran konuşmasını, “Körfez’in vizyon projesi olan Sarnıç Han iş merkezi yüzde 95 oranında tamamlandı. Çevre düzenlemelerinin bitmesiyle birlikte hizmete açılacak. İlimtepe Kültür Merkezi’nin inşaatı ise tüm hızıyla devam ediyor. Körfez’in geleceği konumundaki İlimtepe’de iki duble yol çalışması aralıksız sürüyor” ifadeleriyle sonlandırdı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *