Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Balıkçılar Vira Bismillah Dedi

1 Eylül itibari ile kalkan av yasağı öncesinde hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar, törenle denize açıldı.

Balıkçılar Vira Bismillah Dedi

1 Eylül itibari ile kalkan av yasağı öncesinde hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar, törenle denize açıldı.

15 Nisan'da başlayan av yasağı ile birlikte tekneleri kıyıya çeken ve yeni av sezonu için hazırlıklarını tamamlayan Balıkçılar, 'Vira Bismillah' dedi. 1 Eylül cuma günü başlayan av sezonu için balıkçılar denize açıldı. Karamürsel Belediyesi tarafından düzenlenen programda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Karamürsel Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.

HALKI SELAMLAYARAK DENİZE AÇILDILAR

Karamürsel Belediyesi tarafından düzenlenen program dualarla başladı ve ardından Gırgır reislerine hediye edilen Türk Bayrağı ve Baklavalarla devam etti. Programın ilerleyen saatlerinde, Gırgırların hazırlıklarının bitmesi ardından av sezonuna start verildi. Limandan sırayla çıkan Gırgırlar sahil kıyılarında bir tur atarak halkı selamladılar. Tüm Ereğli halkı ve aileleri duygusal anlar yaşarken, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım; yeni av sezonunun bol bereketli bir yıl olmasını dileyerek her zaman Ereğli halkının yanında olduğunu belirtti. Ekmeklerini denizden çıkartan Ereğli Halkı ve tüm Balık severler için hayırlı ve uğurlu olması adına temennilerde bulunan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, bu anlamlı gece de Ereğli halkı ile birlikte tekneleri uğurladı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *