Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Anıl Acurman Başiskele İçin Projelerini Açıkladı!

CHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Anıl Acurman, belediye başkanı olması durumunda hayata geçireceği projeleri coşkulu ve geniş katılımlı bir toplantı ile açıkladı. Acurman, “Sevginin iskelesinde çağdaş bir kent zamanı” dedi.

Anıl Acurman Başiskele İçin Projelerini Açıkladı!

CHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Anıl Acurman, belediye başkanı olması durumunda hayata geçireceği projeleri coşkulu ve geniş katılımlı bir toplantı ile açıkladı. Acurman, “Sevginin iskelesinde çağdaş bir kent zamanı” dedi.

CHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Anıl Acurman, Wellborn Otel’de gerçekleştirilen toplantıyla projelerini açıkladı. İl Başkanı Bülent Sarı, milletvekilleri Muhip Kanko, Harun Özgür Yıldızlı ve Nail Çiler, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin, Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, TBMM eski Başkanvekili Haydar Akar, CHP eski milletvekili Hikmet Erenkaya, İl eski başkanları Cengiz Sarıbay Keramettin Gençtürk ile çok sayıda davetli katılım sağladı.

ÜLKEMİZİN İHTİYACI OLAN HUZURU BAŞİSKELE’DE SAĞLAYACAĞIZ

İl Başkanı Bülent Sarı ve milletvekillerinin selamlama konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Acurman, “Sevginin iskelesinde çağdaş bir kent zamanı” sloganı ile seçim beyannamesini açıklarken, özetle şunları ifade etti: “Biz Başiskelilerin sorunlarını 4 yılda yazdık çizdik. Bu sorunları gidermek için aday olduk. Klasik bir belediye başkanı olamam. Bir dost bir kardeşiniz olurum. Herkese her zaman samimi olacağım. Rant başkanı olmayacağım. Başiskele’nin toprağını, rüzgarını, havasını kesenlerin önüne geçeceğim. Ben ağzımda gümüş kaşıkla doğmadım. Benin derdim bu kenti çağdaş kılmak. Bunu gerçekleştirecek heyecanımız var. İşte diğer arkadaşlarımızdan farkımız burada çıkıyor. Ben bugünkü heyecanımın karşılığı olarak aday oldum, bu yüzden sahaya çıktım. Ülkemizin ihtiyacı olan huzuru Başiskele’de sağlayacağız.

KADINLARIMIZA HAYATLARINI YENİDEN KAZANDIRACAĞIZ

Geçen sene İzmit’te bir ateş yaktık, bu sefer Başiskele’de yakacağız. Burayı sevginin iskelesi kılacağız. Aday ben değilim, aday hepimizin. Gün ağarmak üzere. İlk toplantı tarihim ayın 6’sıydı diğer aday arkadaşlarımı da çağırdım ama katılmayacaklarını belirttiler. Ama bugünkü toplantıma çağırmadım. Bugün burada kentimiz için ne düşünerek yola çıktığımı göreceksiniz. Bu kenti AK Parti’den alıp halkın belediyesi yapmak için adayım.” Projelerini anlatan Acurman, şunları söyledi: “8-12 yaş arası çocuklarımızın gelişimi için Sağlıklı Gelişim Merkezleri kuracağız. Fiziksel sosyal psikolojik gelişim süreçlerinde hep yanlarında olacağız. Doğru sporlara yönlendirerek, psikolojik destekler vereceğiz. Daha küçük yaş grubu çocuklarımız için tüm semtlerimizde çocuk evleri kuracağız. Bizleri bu yaşa getiren yaşlılarımıza vefa borçluyuz. Onlar için Vefa Evleri kuracağız ve gün boyunca faydalanacakları bir ev olacak. İlimizde Başiskele’de devlet hastanesi yok ama vatandaşlarımızın hepsine sağlık sigortası yapacağız. Şiddete uğrayan kadınlarımız için Güven Evleri kuracağız. Orada kadınlarımıza hayatlarını yeniden kazandıracağız.

KOMŞULARIMIZI OFİS DERDİNDEN KURTARACAĞIZ

Başiskele bir özel okul cenneti. Maalesef çok devlet okulu yok. Vatandaşlarımız bu durumdan şikayetçi. Biz de Başöğretmen Etüt ve Dil Merkezi açacağız. Atatürk Gençlik Merkezi ve çağa ayak uyduran Dijital Merkez kuracağız. Atıl iş merkezlerimiz var. Biz bu merkezlerini ‘Halk Ofisleri’ yapacağız. Komşularımızı ofis derdinden kurtaracağız.Çocuklarımızı su sporları ile tanıştıracağız. Alaaddin Başkan’ın bir fikriydi. Astakoz Sergi ve Restoran Gemisi. Bu bir tur gemisi olsun. En azından vatandaşlarımıza bir deniz havası alsın. Kentlilerimiz hep İzmit’e bakmak zorunda kalmasın, kahvaltısını yaparken Başiskele havasını alsın. Sahilimize Teknepark ve bakım alanları yapacağız. Başiskele’yi denizle yaşatacağız. Dağ ve sahil turizm bölgeleri ilan etmek zorundayız. Doğaya uygun sahalar yaratacağız. Kalıcı turizm havzaları yapacağız. İlimizin en eski otellerinden olan Yeşil Bahçecik Oteli’ni yeniden kazandıracağım. Daha önceden AK Partililer Bahçecik’ten turizmi kesmişler. Biz yeniden canlandıracağız.

ELEKTRİKLİ BİSİKLET DAĞITACAĞIZ

Vatandaşlarımız bizim tarihimizle karşı karşıya gelsinler istiyoruz. Servetiye Cephesi Turizm ve Merkezi. Bu ismi canlandırmak istiyoruz. Vatandaşlarımız gelsin burada vakit geçirsin. İşte milliyetçilik budur arkadaşlar. Sporcusuna kıymet veren bir kent olarak Menekşe Spor Yaylası. İstanbul’un yanı başında güzel bir spor tesisi yaratacağız. Başiskele’yi yeşilden maviye festival kenti yapacağız. İnsanlara bir yaşam tarzı vermek için Yeniköy’deki mera alanında denize nazır çok güzel bir yer var. Burayı Marmara’nın en değerli festival alanı yapacağız. Bırakın Zeytinlik Festivali’nin rakibi olsun. Kesintisiz yeşil ulaşım yolları yapacağız. Trafiğe kalmadan deniz kenarından 20 dakikada İzmit’e gidebiliriz. Vatandaşlarımıza bu proje için elektrikli bisiklet dağıtmak istiyoruz.

SEMT SAHNELERİ

Kenti canlandırmak için kültürü yeniden canlandırmamız lazım. Barbaros Kent Tiyatrosu ile gençlerimizin sanata yönlendirilmesini istiyoruz. 5 tane pırıl pırıl semtimiz var. Semt sahneleri açacağız. Vatandaşlarımız sanayiden dolayı her ay imza topluyorlar. Çünkü cam açamıyorlar. Bu çevre sorunu benim en hassas noktam. Bu çevre sorununu çözmek ve kentimizi yeşil bir kent yapmak bizim boynumuzun borcu.

RANT SİSTEMİ OLMAYACAK

Başiskele 10 senede çok feci betonlaştı. Başiskele diğer ilçelerden farklı. Bir kısmı Kartepe’den bir kısmı bizim ilçemizden geçiyor. Bu betonlaşmaya dur demediler. Rant için buna sessiz kaldılar. Hala belediyemiz deprem gerçeğine rağmen imarlaşmaya devam ediyor. Ben belediye başkanı olunca böyle bir rant sistemi olmayacak. Sokak hayvanlarımızı toplayıp kısırlaştıracağız ve sahiplendireceğiz. Geniş bir alanda hayvanlarımıza yaşam alanı kurmak istiyoruz. Buraya vatandaşlarımız da gelecek ve göz göze gelecekler. Sahiplenme ortamı yaratıp bu çözümü çözeceğiz. Bu sayede patili dostlarımızın sayıları kısa sürede azalacak.

KENTİN MERKEZİ SEYMEN OLACAK

Bu kentin merkezi yok ve hiç olmadı. Merkezsiz bir semt olmaz. Bir kenti orada yaşatan ulaşım akslarını orada buluşturan bir yer olmalı. İnsanlar burada kültür ve sanatla buluşur. İşte buna yaşayan bir merkez derler. Bizim merkezimiz Seymen’de olacak. Orada millet bahçesi var. Millet Bahçesi ve sahilin ortasını kent merkezi yapacağız. Hava ve mekan şartlarına uygun kapalı Pazar alanları yapacağız.

ATATÜRK KENT ÇİFTLİĞİ KURACAĞIZ

Bu kentte Atatürk’ün adını öğreneceğiz. Topraktan kazanan bir kent olmak için Atatürk Kent Çiftliği kuracağız. İlçemizin altın değerindeki Kullar’ını kaybettik. Yeniköy’de hala seracılık devam ediyor. Bahçecik, Yeniköy ve Kocaeli’ne değer katacak. Seracıları içerisinde bulunduran bir kooperatif olacak. Burayı ziyarete çocuklarımız gelecek ve doğal yaşam ile tanışacak. Jeotermal Seracılık ile Çiftçi Kart ile akaryakıt desteği vereceğiz. Ben ilçe başkanı olduğum sürece ilçe örgütümüzü gülümsettim. Başiskele’nin belediye başkanı olacağım ve tüm Başiskelelileri gülümseteceğim. Vatandaşlarımıza söz veriyorum. Kentimizi sevginin iskelesi yapacağım.”

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *