Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

ADD'nden Atatürk’e Hakaret Eden Maviş'e Suç Duyurusu

ADD Yahya Kaptan Şubesi, yaptığı paylaşımlarda Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’i hedef alan Orçun Maviş hakkında suç duyurusunda bulundu.

ADD'nden Atatürk’e Hakaret Eden Maviş'e Suç Duyurusu

ADD Yahya Kaptan Şubesi, yaptığı paylaşımlarda Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’i hedef alan Orçun Maviş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sokak köpekleriyle ilgili sosyal medya paylaşımları ve oğlunu yaraladığını iddia ettiği sokak köpeğini silahla öldüren Orçun Maviş’e hayvanseverler büyük tepki göstermişti. Bir köpeği kasten öldürme suçundan yargılanan Maviş, daha sonra da sosyal medya üzerinden  Atatürk ile ilgili yaptığı paylaşımlarla gündeme geldi. Yaptığı paylaşımlarda Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyeti hedef alan Maviş’e bir tepki de Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yahya Kaptan Şubesi’nden geldi. Dernek yöneticileri bugün Kocaeli Adliyesi’ne giderek Maviş hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘HEPİMİZİN CUMHURİYET’İ’

Suç duyurusunun ardından adliye önünde kısa bir açıklama yapan ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe, “Son birkaç senedir maalesef Atatürk’e, Cumhuriyet’e, kurucu ilkelere, devletin üniter yapısına karşı bir saldırı var. Sesimizi çıkarmadık ancak gördük ki muhtelif ötesi bir şey bu. Biz de artık bundan sonra bu tür şeylere sessiz kalmayacağız. Bununla ilgili İzmit’te yapılan açıklamalara gelip burada cevap verip suç duyurusunda bulunacağız. Bu cumhuriyet, hepimizin Cumhuriyet’i. Armağan eden insanlara bu kadar vefasızlığı kabul edemiyoruz. Onun sayesinde birlikte yaşıyoruz. Birilerine mesaj vermek için Atatürk’e hakareti marifet sanıp sonra kıvırmaya çalışanları görüyoruz ve toplumun görüşüne sunuyoruz. Bu tür açıklamalara mutlaka cevabımız olacaktır” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *