Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

ADD Şubelerinden Gazze Açıklaması

ADD İzmit ve ilçe şubeleri Gazze’de yaşanan insanlık dramıyla ilgili açıklama yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit ve diğer ilçe şubeleri, Gazze konulu ortak bir basın açıklaması yayınladı.

ADD Şubelerinden Gazze Açıklaması

ADD İzmit ve ilçe şubeleri Gazze’de yaşanan insanlık dramıyla ilgili açıklama yaptı.

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit ve diğer ilçe şubeleri, Gazze konulu ortak bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamaya yapan şubeler: İzmit, Yahya Kaptan, Derince, Kandıra, Körfez, Gebze, Gölcük ve Karamürsel. Açıklamayı şubeler adına İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz yaptı. Kavaz’ın yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

‘ACIMASIZCA BOMBALANIYOR’

Yaklaşık 75 yıldır toprakları İsrail ordusu ve İsrailli yerleşimciler tarafından kademe kademe işgal edilen tarihi Filistin toprakları, bir kez daha acıların beşiği haline gelmiştir. İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik bombardımanında çocuk, kadın, yaşlı, genç ayrımı gözetmeksizin savunmasız masum sivilleri hedef alması, insanın kanını donduracak düzeyde, uluslararası bir vahşete dönüşmüştür. Gazze’nin altyapısı, yerleşim yerleri, okullar, ibadethaneler, pazar yerleri, hastaneler, ambulanslar, mülteci kampları acımasızca bombalanırken yaklaşık 2.5 milyon insanın yaşadığı Gazze’nin gıda, elektrik, su, ilaç ve yakıt ikmalinin de kesilmesi yaşanılan dramı daha da katmerleştirmiştir.

‘İNSANLIK ÖLÜYOR’

İsrail işgaline açıktan ve sınırsız destek veren emperyal odaklarla bu işgale duyarsız ve tepkisiz kalan Arap ülkeleri de Filistin halkının yaşadığı bu dramın suç ortaklarıdır. Filistin halkını, Filistin topraklarında boğmak istiyorlar. Gazze’de ölenler sadece insanlar değil, Gazze’de insanlık ölüyor. Soykırım boyutlarına ulaşmış bu katliam, bu vahşet durdurulmalıdır. Akan kanın durdurulması, uluslararası hukuka ve uluslararası insancıl değerlere uygun, bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasıyla mümkündür. Aksi halde emperyalizmin iştahını kabartan Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon yatakları, bu savaşın tüm Orta Doğu’ya yayılması ihtimalini doğurur ki bu da kaçınılmaz olarak ülkemizin de içine çekileceği yeni bir paylaşım savaşının tetikleyicisi olur. Daha büyük savaşların ve acıların yaşanmaması dileklerimizle İsrail’in Gazze’deki saldırılarını kınıyor, yaşamlarını yitiren tüm Filistinlileri saygıyla anıyoruz.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *