Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

53 Dönümlük Alan Gölcüklülerin Hizmetinde!

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, askeriyeden devralınan 53 dönümlük alanın halkın kullanıma açıldığını duyurdu.

53 Dönümlük Alan Gölcüklülerin Hizmetinde!

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, askeriyeden devralınan 53 dönümlük alanın halkın kullanıma açıldığını duyurdu.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında Donanma Komutanlığı’ndan devralınan 53 dönümlük alan üzerine yapılan alanın halkın kullanımına açıldığını duyurdu. Alanda basın toplantısı düzenleyen Sezer, Gölcük halkının piknik yapabileceği alana ilerleyen süreçte sosyal ve kültürel çalışmaların yapılacağı donatı alanları inşa edileceğini de açıkladı.

‘EN ÇOK HEYECANLANDIĞIM PROJE’

Proje öncesi süreci anlatan Başkan Sezer, “2017 yılında yapılan protokolle bu alanın alınması öngörülmüştü. Ama devredileceği süre belli değildi, onlarca yıl da sürebilirdi ama 4,5 yılın sonunda bize bugünü görmek nasip oldu. Lojmanların nereye yapılacağı yer konusunda Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmelerimiz oldu.” şeklinde konuştu.

‘BİZİM İÇİN TARİHİ BİR GÜN’

Gölcük’e 50 sene sonra bile kullanılacak bir alan kazandırdıklarını söyleyen Sezer, “Bugün bizim açımızdan tarihi bir gün olduğunu düşünüyoruz. 5 Aralık 2022’de yaptığımız protokolle bu alan yapıldı. 224 lojmanın yerine sadece 3 blok lojmanın onarılması suretiyle bu alanı teslim almıştık. Alandaki C9 Blok’unun ihalesi Şubat ayında yapıldı. Tam 4,5 yıl aralıksız süren bir çalışmaydı.” dedi.

‘KİMİN YAPACAĞI HENÜZ BELLİ DEĞİL’

Alana yapılacak projelerin belediye ya da TOKİ tarafından yapılıp yapılmayacağının henüz belli olmadığını söyleyen Sezer, “Bu dolgu alanında askeriyeye ait objelerle taslak proje var. Ne şekilde yapılabileceği hakkında be Büyükşehir Belediyesi ne de Gölcük Belediyesi olarak henüz yapılan bir protokol yok. Kimin ne şekilde yapılacağı belirsiz, belki nasip olusa biz yaparız.” dedi.

‘DENİZE KARŞI ÇAY KAHVE İÇEBİLECEKLER’

Gölcük halkının nevi ve yeşille buluştuğunu söyleyen Sezer, “Bulunduğumuz alanın içerisinde vatandaşlarımızın çayını kahvesini içebileceği, yemeklerini yiyebilecekleri kullanım alanları olacak. Bu alan çok değerli, niyetimiz çok sayıda dükkan yapalım gibi bir niyetimiz yok. Gölcük halkının sosyal ve kültürel amaçla kullanacağı nefes alabileceği bir alan olsun istemiştik.” ifadelerine yer verdi.

BURADA PİKNİK YAPABİLECEKLER’

4,5 yılın sonunda projenin nihayete erdiğini görmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Sezer, “Daha önce söylediğim gibi bu alanın alınmasıyla birlikte bulunduğumuz bölge fiilen park olarak kullanıma açıldı. Arkadaşlarımız zemindeki otları kestiler, temizliğini yaptılar. Gölcüklüler artık burada piknik yapabilecekler. Şu andan itibaren bulunduğumuz alan vatandaşım kullanımına açıldı. Yeni bir projeye başlanana kadar vatandaşımız buraya kullanabilecek. 2019 yılından beri sürekli uğraştığımız kimi zaman umutsuzluğa düştüğümüz bir projeydi ama beni en çok heyecanlandıran projeydi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Emeği geçenlere teşekkür eden Sezer, “Dönemin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, o zaman İl Başkanı olan Mehmet Ellibeş’e, eski Bakanımız Sayın Fikri Işık’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’a tüm müdürlerimize personellerimize teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *