Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

4 Adaylı Kartepe Chp Kongresine Büyük İlgi

Görevden alınan Tevfik Mayda’nın da aday olduğu Kartepe CHP bugün 4 aday ile kongre gerçekleştiriyor. Kongrede ilk kürsiye çıkan eski başkan Tevfik Mayda görevden alınma sebep…

4 Adaylı Kartepe Chp Kongresine Büyük İlgi

Görevden alınan Tevfik Mayda’nın da aday olduğu Kartepe CHP bugün 4 aday ile kongre gerçekleştiriyor. Kongrede ilk kürsiye çıkan eski başkan Tevfik Mayda görevden alınma sebepleri açıklandı.“Ben bunları kabul etmiyorum, şeffaf bir başkanım.” dedi.

Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda başlayan Kartepe CHP kongresine CHP Genel Başkan Danışmanı Cuma Karavar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan vekili Engin Taşdemir, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, CHP Karamürsel İlçe Başkanı Suat Ülkü, CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Kocaeli eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli eski İl Yöneticisi Selim Yıldız, CHP Kartepe eski İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, il yönetimi ve partililer katıldı.

4 ADAYLI KONGRE

Kongrenin divan başkanlığını Fahri Örengül Divan üyeliklerini Beyhan Korkmaz ve Şermin Tekgümüş üslendi. Kongrede 149 delege oy kullanma hakkı bulunurken, görevden alınan ilçe başkanı Tevfik Mayda’nın yeniden aday olduğu kongrede meclis üyesi Nilay Merttürk, Murat İskenderoğlu ve Cihan Çakır da delegelerin karşısına aday olarak çıktı. 

TEVFİK MAYDA’NIN GÖREVDEN ALINMASININ GEREKÇELİ KARAR 

İl Eğitim Sekreteri Hikmet Koçoğlu Mayda’nın görevden alınmasıyla ilgili gerekçeli kararı okudu. Koçoğlu,

02.09. 2021 Perşembe günü saat 21:00’da olağanüstü il yönetim kurulu toplantısında, Kocaeli Kartepe İlçe Başkanı ve yönetim kurulunun görevden alınması gerekçeli kararının açıklaması;

1- Kartepe İlçe Örgütü’nden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı’nın raporu:

-İlçe binası genellikle kapalı kalmakta, partililerimiz ve vatandaşlarımızın ilçe örgütüne ulaşamaması,

-Yönetim kurulu toplantıları tüzük gereği gerekli çoğunluğu sağlamadan toplantı yapılması ve karar alınması,

-Kartepe ilçe yönetiminin tüzüğe göre uygun bir şekilde üç kez üst üste toplantı yapmadığının tespit edilmesi,

-İl yönetimi tarafından gerek il başkanı, gerek il başkan yardımcısı tarafından ilçe başkanı uyarılmasına rağmen ilçe binasının açık kalması için bir çalışan istihdam etmesi istenmiş fakat talep yerine getirilmemiştir.

-Meclis üyeleri ile koordineli bir çalışma yürütülememiştir ve Kartepe beldesinin sorunları kamuoyuna yansıtılamamıştır.

-Meclis üyelerinin 29.06.2021 tarihinde imzalı olarak raporlarını il başkan yardımcısına iletmişlerdir. Gerekli uyarılara rağmen meclis grubu ile uyumlu bir çalışma sağlanamamıştır.

-24.06.2021 tarihinde Sayın Genel Başkanımızın Kocaeli ziyareti sırasında Hereke- Karamürsel motorla balıkçılar görüşmesi programında vapurdan inerek programı terk etmek suretiyle yarım bırakması.

-İlçe başkanını kamuoyunda çeşitli makamlarda parti adına olumsuz beyanlarda bulunması. Özellikle Genel Merkezin bu siyasetle iktidar olamayacağını beyan etmesi ve bu konuda il başkanlığına şikayet gelmesi.

-İlçe başkanımız görevi gereği ve yönetmeliklere göre örgütü bir bütün içerisinde çalıştırması gerekirken, ayrıştırıcı davranması ve 01.03.2020’de yapılan il seçiminde kalması.

Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı (Kartepe) yöneticimizin “Kartepe Sandık Görevlileri” listesine yazılan görevli arkadaşları araması sonucu tespitler:

-Yazılan çoğu kişinin bilgisinin olmaması,

-Listeye vefat etmiş bir kişinin yazılmış olması,

-Bazı görevlendirilen kişilerin telefon bilgisinin yanlış olması,

-Yazılan bazı kişilerin görevden bilgisi olmadığı ve kabul etmeyeceklerini beyan etmesi, (İsimler ekli dosyada bilgilerinize sunulmuştur) İl Eğitim Sekreterliği tarafından talep edilen “Sokak Öbeği” çalışmaları hakkındaki 01.08.2021 tarihli il başkanlığına sunduğu rapor.  İl Sekterimizin tarafından, Kartepe İlçe örgütünün tutanak defteri raporu.  İş bu incelemeler sonucu Kartepe İlçe Başkanı ve yönetiminin CHP tüzüğü ve programına uymadığı, partimizin iktidara giderken gerekli çalışmaları yapmadığı, bu sürecin devam etmesi durumunda Kartepe ilçemizde gerekli başarının yakalanamayacağı görüldüğünden il yönetimi kararı ile görevden alınması uygun görülmüştür. Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *