Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

23 Nisan Kocaeli'de Törenlerle Kutlandı

23 Nisan Kocaeli'de Törenlerle Kutlandı

Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılında gururla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen kutlandı.

Süleyman Demirel Kültür merkezinde gerçekleştirilen kutlama programına; Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan’ın yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan V. Berna Abis, Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi Mehmet Doğan, Baro Başkanı Av.  Mehmet Gül, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen günün anlam ve önemini belirten açılış konuşması yaparak tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle il genelinde düzenlenen şiir, resim, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğlencilerimize Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan ve protokol üyeleri tarafından ödüllerinin takdim edilmesiyle program devam etti.  İzmit Anasultan Anaokulu ve İzmit Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan kutlama gösterilerinin büyük beğeni ile izlenmesinin ardından program, Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan ve beraberindeki protokol üyeleri programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmeleri ve günün anısına toplu fotoğraf çekilmeleriyle sona erdi. 

AKMANŞEN: HEDEFİMİZ

Programda ilk olarak konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincidir. Bugün bağımsız ve yenilikçi bir ruh ile Meclisimizin doğduğu Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Unutulmamalıdır ki bir milletin varlığı, milli iradeye sahip çıkılmasına bağlıdır. Bağımsızlık bir güneştir. Bugün, Anadolu’da yakılan bağımsızlık ateşinin tüm dünyaya yayıldığı bir gündür. Cumhuriyetin milli eğitim politikası milli, bilimsel ve yaygın bir programı hedef almıştır. Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetin kültürü temele koyması da çok önemlidir. Atatürk sizlere çok değer vermiştir. Yarının kıymetli büyükleri, gün sizin gününüz. Hedefimiz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır” dedi.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ

Akmanşe’nin konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Okul öncesi öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında birinci olan Gebze Sultan Ayhan İlkokulu’ndan Ertuğrul Tatar’a, ilkokullar arası şiir yarışmasında birinci olan Kandıra Akçaova İlkokulu’ndan Ömer Faruk Erkan’a ve ortaokullar arası kompozisyon yarışmasında birinci olan Ozan Kayra Çolak’a ödüllerini Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan takdim etti. Resim yarışmasında ikinci olan Derince Şükrü Aracı İlkokulu’ndan Emir Ali Salış’a ve Başiskele Kullar Kartonsan Ortaokulu’ndan Hayrunissa Çoban’a ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Berna Abiş verdi. Resim yarışmasında üçüncü olan Gölcük Rotterdam İlkokulu’ndan Su Eda Baldan’a, şiir yarışmasında üçüncü olan Darıca Faik Şahenk İlkokulu’ndan Orkun Karadağ’a ve kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Kartepe Suadiye Barbaros Ortaokulu’ndan Rabia Begüm İlhan’a ise ödüllerini Baş Müfettiş Mehmet Doğan verdi. Programda, İzmit Anasultan Anaokulu öğrencilerinin jimnastik gösterisi ile devam etti. İzmit Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencileri tarafından sahnelenen halk oyunlarının ardından gerçekleştirilen koro performansı ise katılımcılar tarafından alkış aldı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *