Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

23 Nisan İlkokulu'ndan İstiklal Marşı'nın 103. Yılına Özel Kutlama

İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yılını coşkuyla kutlamak amacıyla, öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan anlamlı gösteri, 23 Nisan İlkokulunda büyük bir heyecanla gerçekleşti.

23 Nisan İlkokulu'ndan İstiklal Marşı'nın 103. Yılına Özel  Kutlama

İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yılını coşkuyla kutlamak amacıyla, öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan anlamlı gösteri, 23 Nisan İlkokulunda büyük bir heyecanla gerçekleşti.

Bugünün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunduğu gösteride, 3/B sınıfı öğretmeni Betül Tekindal'ın liderliğinde öğrencilerimiz duygusal ve anlamlı sözlerle günün önemini vurguladılar. Okul müdürü Cemal Aygüzel ise öğrencilere kahramanlık destanlarımızı anlatarak, İstiklal Marşı'nın milli mücadelemizdeki yeri ve önemini vurguladı.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI 

Hazırlanan tiyatro gösterisiyle izleyicilere duygusal bir deneyim yaşatan öğrencilerimiz, İstiklal Marşı'nı coşkuyla seslendirerek gösteriyi sonlandırdılar. 3-C sınıfı öğretmeni Emine Aydemir ve öğrencileri, İstiklal Marşı'nı okuyarak gösterinin muhteşem bir şekilde sona ermesini sağladılar. Çınar Ege Kutal okuduğu bayrak şiiriyle geceye damga vurdu ve programda duygusal anlar yaşandı.

MİLLİ ŞUURUN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI

Bu anlamlı etkinlik, milli ve manevi değerlerimizi yaşatma ve gelecek nesillere aktarma adına büyük bir önem taşıyor. Öğrencilerimizin gösterdiği duyarlılık ve özveriyle gerçekleşen bu etkinlik, bizlere milli şuurun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *