Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

19 Öğrencimiz, Usta Sınıfında Yer Alacak

Her yıl birçok farklı ülkeden binlerce öğrencinin katıldığı İnternational Cern Masterclass etkinliğine bu yıl ilimizden 19 öğrenci katılacak Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi …

Her yıl birçok farklı ülkeden binlerce öğrencinin katıldığı İnternational Cern Masterclass etkinliğine bu yıl ilimizden 19 öğrenci katılacak.

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN)’de her yıl yapılan İnternational Cern Masterclass (Uluslararası Usta Sınıfı) etkinliği bu yıl Kocaeli Bilim Merkezi’nde 7 Mart Perşembe günü düzenlenecek. Saat 10:00’da başlayacak olan etkinlik, akşama kadar sürecek. İlimizden ise bu etkinliğe 19 öğrenci katılacak. Öğrenciler burada yapılan deneyleri bizzat yapma şansı yakalayacak. Bilim insanlarıyla iletişim kurma ve deneylerin bir parçası olma şansını da elde edecek olan 19 öğrencimizi yanı sıra etkinliğe Türkiye’nin farklı şehirlerinden birçok lise öğrencisi katılacak.

19 ÖĞRENCİ KATILACAK

İlimizde, İnternational Cern Masterclass etkinliğine katılmaya hak kazanan öğrenciler şöyle: Beyza Karakaş (Kocaeli Özel Enka Fen ve Teknoloji Lisesi), Zeynep Bersu Kağan (Kocaeli Özel Enka Fen ve Teknoloji Lisesi), Onur Aydın (Körfez Fen Lisesi), Çağrı Bıkmaz (Körfez Fen Lisesi), Görkem Özgen (Muammer Dereli Fen Lisesi), Ömer Kılıç (Muammer Dereli Fen Lisesi), İlyas Talha Furuncu (Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi), Zehra Nazlı Özener (Şehit Hasan Kaya Fen ve Sosyal Bilimler Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi), Ece Beyaz (Gölcük Fen Lisesi), Tunç Gebeş (Özel Atafen Anadolu Lisesi), Zehra Gül Koca (İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi), Ömer Faruk Tahtacı (Kocaeli Anadolu Lisesi), Seyit Ali Akdeniz (Atılım Anadolu Lisesi), Barçın Ersoy (Kartepe Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Tuna Çandır (Başiskele Anadolu Lisesi), Rahmet Sare Yılmaz (Şehit Özcan Kan Fen Lisesi), Tuana Sarımeşe (TED Koleji), Ahmet Başaran (Cahit Elginkan Anadolu Lisesi), Özkan Öztürk (Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi) 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *